Finał Technotalent 2017 UwB

22.11.2017

Po raz czwarty Fundacja Technotalenty wspiera młodych ludzi z innowacyjnymi pomysłami. W tym roku konkurs rozgrywany jest w siedmiu kategoriach: Technika, Biznes, Wyzwanie Społeczne, Inspiracje 2017, a także Technotalent Politechniki Białostockiej oraz – po raz pierwszy – Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku i Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Gospodarzem konkursu jest Uniwersytet w Białymstoku, a miejscem spotkań Aula im. Prof. Aliny Myrchy w Instytucie Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

We wtorek, 21 listopada na finale Technotalent 2017 w kategorii Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku zespoły przedstawiły swoje projekty przed publicznością oraz odpowiedziały na pytania jurorów.

Finalistami w kategorii Technotalent UwB 2017 zostali:

1. „Antymetabolity tiaminy – szansa rozwoju preparatów przeciwgrzybiczych” Magdalena Siemieniuk.

2. „Kompozyt nanocebulek węglowych i nanorurek polianilinowych jak multifunkcjonalny materiał do superkondensatorów, biosensorów i ogniw biopaliwowych” Piotr Olejnik, Olena Mykhailiv.

3. „Polimery termowrażliwe jako potencjalne nośniki leków” Paweł Misiak, Karolina Halina Markiewicz, Iwona Misztalewska-Turkowicz.

4. "Wielofunkcyjny system katalityczny do reakcji prowadzonych w wodzie o potencjalnym zastosowaniu w syntezie leków” Iwona Misztalewska-Turkowicz.

Pod względem zgłoszeń tegoroczna edycja Technotalentów jest rekordowa. Wpłynęło ich aż 109 (w zeszłym roku 87). Stawką jest 5 tysięcy złotych.

Zdjęcia: Anna Duda