Praca licencjacka i egzamin dyplomowy

Zasady dyplomowania na studiach I stopnia prowadzonych przez Wydział Biologii

Kierunek: BIOLOGIA
Zasady dyplomowania
Struktura i wymogi edytorskie pracy licencjackiej        Wzór pracy licencjackiej

Kierunek: MIKROBIOLOGIA
Zasady dyplomowania
Struktura i wymogi edytorskie pracy licencjackiej       Wzór pracy licencjackiej

Kierunek: EKOBIZNES
Zasady przeprowadzania egzaminu dyplomowego
Instrukcja przygotowania pracy licencjackiej

Propozycje tematów prac licencjackich na kierunku Biologia w roku akad. 2023/2024 [PDF]

Propozycje tematów prac licencjackich na kierunku Mikrobiologia w roku akad. 2023/2024 [PDF]

Propozycje tematów prac licencjackich na kierunku Ekobiznes w roku akad. 2023/2024 [PDF]

Informacje Dziekanatu - Uwaga studenci III roku studiów I stopnia

Przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego, do końca sesji egzaminacyjnej semestru letniego student powinien:

1. Uzyskać wszystkie zaliczenia i złożyć egzaminy przewidziane programem studiów
  2. Uzyskać pozytywną ocenę pracy dyplomowej wystawioną przez promotora i recenzenta
  3. Złożyć przez system USOS do Prodziekana ds. studenckich podanie o wpis do suplementu do dyplomu ukończenia studiów informacji o dodatkowej działalności w trakcie studiów (działalność organizacyjna, naukowa, nagrody, stypendium ministra etc.)

Wydruk pracy dyplomowej nie jest wymagany.

Student nie ponosi opłaty za wydanie dyplomu.

Przy odbiorze dyplomu wymagana jest zatwierdzona przez Dziekanat elektroniczna karta obiegowa.

Dyplom w języku angielskim

Studenci, którzy chcą uzyskać odpis dyplomu w języku angielskim, powinni złożyć do dnia egzaminu przez system USOS podanie do Prodziekana ds. studenckich.

Zgodnie z § 28 Regulaminu świadczeń dla studentów Uniwersytetu w Białymstoku

1. Studentowi ostatniego roku studiów, któremu przyznane zostało stypendium rektora, kończącemu studia przed upływem okresu, na który zostało przyznane stypendium, pozostała do wypłaty kwota stypendium wypłacana jest jednorazowo - przed wyznaczonym terminem egzaminu dyplomowego.
  2. Decyzja o przyznaniu stypendium socjalnego i stypendium dla osób niepełnosprawnych, w przypadku studenta kończącego studia przed terminem określonym w programie studiów, wygasa z ostatnim dniem miesiąca, w którym student posiadał uprawnienia do otrzymywania tych świadczeń.

Wydziałowy koordynator systemu APD: dr Paweł Mirski, e-mail: p.mirski@uwb.edu.pl, tel. (85) 738-84-28

Egzamin dyplomowy w roku akad. 2023/2024:
I termin: kierunek biologia 5.07.2024 , kierunek mikrobiologia 8.07.2024 , kierunek ekobiznes 8.07.2024(szczegóły zamieszczone w APD)
II termin: wszystkie kierunki 11.07.2024

Pytania na egzamin licencjacki w roku akad. 2023/2024:

Kierunek Biologia
Kierunek Mikrobiologia
Kierunek Ekobiznes

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.