Zawody II stopnia Olimpiady Geograficznej na Wydziale Biologii UwB

15.02.2024

Pięćdziesięciolecie Olimpiady Geograficznej zostało podkreślone przyznaniem pamiątkowych medali osobom i organizacjom zaangażowanym w funkcjonowanie tego wydarzenia edukacyjnego. Jednym z medali został wyróżniony Wydział Biologii UwB, który od 2011 roku jest miejscem przeprowadzania zawodów II stopnia. Indywidualnie  wyróżnieni zostali między innymi pracownicy Wydziału Biologii zaangażowani w wieloletnią pracę w Komitecie Okręgowym Olimpiady Geograficznej tj. prof. dr hab. Andrzej S. Górniak, dr hab. Elżbieta Jekatierynczuk-Rudczyk i mgr Tomasz Suchowolec. W holu Wydziału Biologii prezentowana jest wystawa posterów informujących o zasadach, funkcjonowaniu i historii Olimpiady. Znaczącą, dobrze udokumentowaną w różnych zestawieniach rolę w dziejach Konkursu odegrali uczniowie, nauczyciele i organizatorzy związani z Komitetem Okręgowym w Białymstoku. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do końca lutego. Pierwszego dnia zawodów 43 uczniów szkół średnich brało udział w części pisemnej rozwiązując test składający się z pytań otwartych i zamkniętych podzielonych na trzy oddzielne bloki tematyczne. W drugim dniu zawodów 12 uczestników, którzy uzyskali najwyższą punktację w etapie pisemnym przystąpili do ustnej części Olimpiady. W części ustnej uczniowie odpowiadali na pytania quizu multimedialnego oraz przedstawiali przed jury wypowiedź ustną na zadany temat. Laureatom, którzy uzyskali największą łączną liczbę punktów w etapie okręgowym Olimpiady pogratulował i wręczył nagrody Przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej prof. dr hab. Andrzej Górniak. W marcu Komitet Główny ogłosi ogólnopolską listę laureatów zakwalifikowanych do finałowych zawodów centralnych w Łodzi. Uczniom z naszego regionu życzymy powodzenia!