Zaproszenie na uroczystość upamiętnienia osoby i dzieła Pani Profesor Aliny Myrchy - założycielki Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku

07.10.2015

UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU

Instytut Biologii

ul. Ciołkowskiego 1J, 15-245 Białystok

tel. 85 738 82 24, tel. i fax 85 738 84 14 (sekretariat)

Dyrekcja Instytutu Biologii oraz Dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na uroczystość upamiętnia osoby i dzieła Pani Profesor Aliny Myrchy – założycielki Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Uroczystość rozpocznie się 20 października 2015 r. o godzinie 13.00, w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1J, aula nr 2003 i 2005 (I piętro).

Program uroczystości (13.00-16.00):

Powitanie zebranych gości przez Dyrektora Instytutu Biologii, dr hab. Adama Tylickiego oraz Dziekana Wydziału Biologiczno-Chemicznego, dr hab. Iwonę Ciereszko prof. UwB.

Nadanie imienia Pani Profesor Aliny Myrchy auli Instytutu Biologii UwB przez JM Rektora UwB, prof. dr hab. Leonarda Etela.

Koncert kameralny w wykonaniu studentów i pracowników Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Pani Profesor Aliny Myrchy w Auli Jej imienia przez Dziekana Wydziału Biologiczno-Chemicznego, dr hab. Iwonę Ciereszko prof. UwB.

Gaude Mater Polonia w wykonaniu chóru Uniwersytetu w Białymstoku.

Wystąpienia:

• JM Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Leonarda Etela
  • Prof. dr hab. Macieja Gliwicza (Uniwersytet Warszawski): „Alina Myrcha – 1959 …
  • Prof. dr hab. Jana Taylora (Uniwersytet w Białymstoku): „Instytut Biologii – dzieło Profesor Aliny Myrchy
  • dr hab. Elżbiety Kulikowskiej-Karpińskiej (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku): „Pani Profesor Alina Myrcha jaką znamy i pamiętamy
  • Wspomnienia pracowników i absolwentów o Pani Profesor Alinie Myrsze.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników uroczystości.

Bufet kawowy.

Część nieoficjalna: Przed rozpoczęciem oficjalnej części uroczystości, w godzinach 10.30-12.55, serdecznie zapraszamy Szanownych Gości do:

• Zwiedzenia Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy
  • Wystawy fotograficznej na temat historii Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
  • Odwiedzenia Zakładów Instytutu Biologii w nowym Kampusie UwB.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie do dnia 18.10.2015 udziału w uroczystości –pisząc na email: ermi@uwb.edu.pl lub telefonicznie/sms-em na nr 608471370. Prosimy podać imię i nazwisko oraz ewentualnie afiliację.

Osoby zainteresowane informujemy, że w dniu 20.10.2015 o godz. 18.00 w starym kościele farnym (obok Katedry białostockiej, rynek Kościuszki/Kościelna) odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji zmarłej w 2014 roku Pani Profesor Aliny Myrchy z udziałem chóru Uniwersytetu w Białymstoku.