Z ogromnym żalem informujemy, że odszedł Pan Andrzej Piotr Karolski

16.09.2023
Z ogromnym żalem informujemy, że odszedł Pan Andrzej Piotr Karolski - Dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej, wielki przyjaciel naszego Wydziału, człowiek wizjoner.
Pan Andrzej Piotr Karolski był pomysłodawcą i realizatorem innowacyjnych projektów miejskich docenianych w całej Polsce, których celem była poprawa jakości zieleni zorganizowanej, ochrona różnorodności biologicznej i rozbudowa błękitno – zielonej infrastruktury.
Stworzył m.in. łąki kwietne, Miejską Pasiekę z kolekcją zabytkowych uli, barcie i kłody bartne, zielone przystanki, Miejski Sad Edukacyjny, pierwszą w Polsce wieżę dla nietoperzy i parki kieszonkowe.
Stworzył koncepcję oraz bezpośrednio uczestniczył w realizacji dużych projektów przyrodniczych, takich jak:
- „Bioróżnorodność Miasta Białegostoku”, w który zostali zaangażowani głównie naukowcy naszego Wydziału,
- „Drugie życie drzew” prowadzące do zachowania i badania martwych kłód drzew w parkach,
- Program Ochrony Owadów Zapylających.
Jego zaangażowanie, życzliwość i kreatywność docenialiśmy nieustannie. Należy podkreślić, że Pan Andrzej Piotr Karolski angażował się także w sprawy naszego Wydziału. Był m.in. członkiem Rady Konsultacyjnej, której rolą jest na przykład opiniowanie nowych programów kształcenia oraz wskazywanie kierunków dalszego rozwoju oferty edukacyjnej naszej jednostki.
Pokój Jego duszy.