XLVI OSChem „Potęga Pierwiastków”

10.05.2017

W dniach 29.04 – 03.05.2017 r. odbyła się 46 Ogólnopolska Szkoła Chemii. Organizatorami było Koło Naukowe Fulleren z Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencja miała miejsce w ośrodku GUS w Jachrance k. Warszawy.

Mimo, że jest to długi weekend majowy członkowie Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton” nie odpoczywali a dzielnie stawili się na XLVI OSChem, aby reprezentować Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB i Instytutu Chemii UwB.

Podczas zjazdu członkowie Koła przedstawili:

Izabela Kurowska (I rok II st. Chemii) – poster popularnonaukowy, pt.: „Nanocząstki magnetyczne typu core-shell jako narzędzie wspomagające diagnostykę metodą magnetycznego rezonansu”

Paweł Adam Grześ (II rok II st. Chemii) – poster z badań własnych, pt: „Synteza hydrazonów z użyciem indukowanego promieniowania mikrofalowego”

Paweł Misiak (II rok II st. Chemii) – referat ustny z badań własnych, pt: „Wewnątrzcząsteczkowe wiązanie wodorowe w wybranych układach pirolopirazynowych”

W tym miejscu należą się ogromne gratulacje dla obecnego Prezesa KNCh UwB „Pozyton” Pawła Misiaka, który wywalczył II miejsce w kategorii referat z badań własnych.

Zapraszamy do grona członków Koła, a w przyszłości i Wy będziecie mogli zdobywać cenne nagrody!