XII Targi Edukacyjne 2017

18.01.2017

18 stycznia 2017 roku Koło Naukowe Chemików UwB „Pozyton” reprezentowało Wydział Biologiczno-Chemiczny na XII targach edukacyjnych w II LO w Białymstoku.

Członkowie Koła (Iza Kurowska i Paweł Misiak) przygotowali szereg doświadczeń promujących kierunki: chemia, chemia kryminalistyczna i sądowa, ecobiznes oraz chemia medyczna. Między innymi na stanowisku licealiści mogli sprawdzić czy w ich ślinie jest białko, czy tajemniczy but był na miejscu zbrodni. Dodatkową atrakcją był zestaw do pobierania odcisków palców, który to jest nieodzownym towarzyszem każdego detektywa.

Na tym się nie skończyło! Opiekun Koła dr Agnieszka Z. Wilczewska wygłosiła wykład pt: „Chemiczne aspekty miłości”, który wywołał ogromne zaciekawienie u młodzieży licealnej II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Jeszcze długo po zakończonym wykładzie przybywały kolejne osoby z mnóstwem pytań, na które z uśmiechem odpowiadała Pani dr Agnieszka.

Zapraszamy na chemię!