Wizyta prof. Andrzeja Górniaka w Wietnamie

05.03.2019

Prof. dr hab. Andrzej Górniak z Zakładu Hydrobiologii Instytutu Biologii naszego Wydziału w dniach 25.02-1.03.2019 r. przebywał w Wietnamie w National University of Ho Chi Minh City, University Of Science. Dzięki wsparciu finansowemu na wyjazdy studyjne dla pracowników naukowych (training staff mobility) z programu Erasmus Plus (KA107), zapoznał się z funkcjonowaniem uczelni i badaniami przyrodniczymi realizowanymi na kilku wydziałach.

Przeprowadził też kilkudniowe własne badania terenowe w delcie Mekongu, które zaowocują kolejnymi publikacjami dotyczącymi materii organicznej w rzekach. Profesor Andrzej Górniak jest specjalistą w zakresie zasobności i obiegu materii organicznej w ekosystemach wodnych zarówno w Polsce jak i za granicą.

W tym roku nasz Wydział będzie też gościć wizytującego profesora z Ho Chi Minh.