Warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Katedrze Mikrobiologii i Biotechnologii

Dr Urszula Czyżewska pracująca z mikroskopem optycznym

W dniu 24 listopada 2022 r. w Katedrze Mikrobiologii i Biotechnologii na Wydziale Biologii UwB odbyły się warsztaty laboratoryjne zorganizowane przez pracowników Zakładu Mikrobiologii oraz Pracowni Cytobiochemii. Udział w nich wzięli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Zajęcia te są efektem współpracy, jaką nawiązaliśmy z Zespołem Szkół Rolniczych, mającej na celu umożliwienie ambitnym i zainteresowanym uczniom zdobywania nowej, specjalistycznej wiedzy, a jednocześnie promowanie Wydziału i jego oferty edukacyjnej wśród potencjalnych przyszłych studentów.

Po dzisiejszych warsztatach widzimy, że chęci zgłębiania tajników biologii mikroorganizmów, odkrywania tajemnic bakterii i grzybów chorobotwórczych są ogromne. Uczniowie, którzy nas odwiedzili mają z kolei ogromne uzdolnienia w kierunku mikrobiologii.

Dziękujemy! I do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

Fot. M. Bartoszewicz

Zajęcia dla ZSR