Warsztaty dla laureata konkursu plastycznego

16.04.2018

W dniu12 kwietnia 2018 roku w Instytucie Chemii, na wydziale Biologiczno-Chemicznym Koło Naukowe Chemików UwB "Pozyton" zorganizowało warsztaty chemiczno-kryminalistyczne w ramach nagrody dla ubiegłorocznego laureata konkursu plastycznego Franciszka Mitrosz. Konkurs zorganizowany był w czasie Marcowych Spotkań z Nauką i związany był z życiem Marii Skłodowskiej-Curie z okazji 150 rocznicy jej urodzin. Franek przyprowadził ze sobą koleżanki i kolegów z klasy. W warsztatach uczestniczyło 15 osób ze Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia. Młodzi naukowcy odkrywali tajniki daktyloskopii, uczyli się jak wykrywa się ślady krwi na miejscu przestępstwa, sprawdzali, czy banknoty, które maja przy sobie nie są podrabiane. Na koniec każdemu z nich zostały pobrane odciski palców, które mogli zabrać na pamiątkę.