Ukazała się książka Ptaki Białegostoku

16.01.2022

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się kolejna książka z cyklu "Bioróżnorodność Miasta Białegostoku", wydana przez Miasto Białystok. Tym razem jej autorzy - dr Paweł Mirski z naszego Wydziału i Grzegorza Grygoruk z Komitetu Ochrony Orłów zaprezentowali "Ptaki Białegostoku".

Książka ukazuje:

- Dlaczego miasto jest atrakcyjne dla ptaków?

- Jakie gatunki ptaków występują w Białymstoku, które z nich są lęgowe, a które przelotne?

- Przegląd najważniejszych gatunków.

- Gdzie obserwować ptaki w Białymstoku?

- Jakie zagrożenia czyhają na ptaki w mieście i jak je chronić?

Przypominamy, że w serii opracowań realizowanych przez Urząd Miejski w Białymstoku ukazały się już następujące pozycje dostępne w Bibliotece naszego Wydziału:

1) "Różnorodność biologiczna miasta" D. Drzymulskiej i P. Zielińskiego

2) "Szata roślinna Białegostoku" D. Wołkowyckiego

3) "Motyle dzienne Białegostoku" M. Sielezniewa i I. Dziekańskiej

4) "Porosty Białegostoku" A. Matwiejuk z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego UwB

Autorom gratulujemy i zapraszamy do lektury!!!