Szkolenie "Planowanie badań i analiza ich wyników w programie Statistica"

22.05.2024

Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Planowanie badań i analiza ich wyników w programie Statistica", jakie firma StatSoft Polska we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku organizuje specjalnie dla pracowników i studentów Uczelni.

Szkolenie będzie miało formę prezentacji on-line i  odbędzie się  4 czerwca 2024 r. (wtorek) w godzinach 09:00-13:30.

Podczas prezentacji zostaną omówione zagadnienia:

- Wprowadzenie do planowania badań empirycznych i analizy danych – aspekty statystyczne
- Przykład wprowadzający w Statistica
- Wspomaganie analizy statystycznej w Statistica
- Wybrane elementy statystyki opisowej
- Podstawowe praktyczne zagadnienia wnioskowania statystycznego
- Zastosowania wybranych metod estymacji
- Statystyczne podejście do formułowania i weryfikacji hipotez badawczych
- Testy istotności różnic – merytoryczne i statystyczne kryteria ich wyboru
- Błędy wnioskowania statystycznego i moc testu
- Dobór, wykonanie i interpretacja wyników wybranych testów, obliczanie mocy testu i szacowanie liczebności próby
- Przykład analizy wariancji
- Wybrane zagadnienia analizy współzależności zjawisk
- Wprowadzenie do zagadnienia modelowania statystycznego
- Przykłady analizy korelacji i analizy regresji

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie internetowej https://www.statsoft.pl/SiteLicense/UwB/. Udział bez opłat.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.