Spotkanie z licealistami w V LO w Białymstoku

08.10.2024
V LO

Pracownicy Wydziału Biologii chętnie i często goszczą w szkołach średnich w Białymstoku oraz całym regionie by popularyzować wiedzę, ale też opowiadać o możliwościach studiowania na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Takie akcje to nie tylko doskonała okazja, by docierać z nowinami ze świata nauki do wszystkich zainteresowanych, ale też by zachęcić licealistów do kontynuowania nauki na studiach na Uniwersytecie w Białymstoku. Poza licznymi akcjami, m.in. Studiuj na UwB, Spotkania z Nauką, Noc Biologów oraz Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, pracownicy Wydziału Biologii z chęcią odpowiadają także na indywidualne zaproszenia poszczególnych szkół.

Dzisiaj, 7 października 2024 r. dr Marek Bartoszewicz, prodziekan ds. studenckich i rozwoju naszego Wydziału gościł w V Liceum Ogólnokształcącym im Jana III Sobieskiego w Białymstoku, gdzie uczestniczył w Dniach Zdrowia. Przy okazji tego wydarzenia przedstawił wykład pt. „Czy jesteśmy bezbronni wobec chorób cywilizacyjnych”. W trakcie spotkania wyjaśniał, w jaki sposób zdrowy tryb życia może uchronić nas przed otyłością i jej konsekwencjami. Tłumaczył na czym polegają genetyczne predyspozycje wybranych chorób oraz dziedziczenie epigenetyczne. Opowiedział też o najnowszych zdobyczach medycyny, które pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość dając nadzieję chorym zmagającym się z najcięższymi schorzeniami.

XXI wiek jest stuleciem chorób cywilizacyjnych. Jednak odkrycia biologów, biotechnologów oraz medyków sprawiają, że nie jesteśmy bezradni wobec nawet tych najpoważniejszych chorób. By zapewnić stały dopływ kadry specjalistów do tej branży, uruchomiliśmy na naszym Wydziale studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku biotechnologia – mówi dr Bartoszewicz.

Jeśli jesteście zainteresowani naszą ofertą edukacyjną, serdecznie zapraszamy do odwiedzin, najpierw na naszej stronie internetowej, a później także osobiście. Nasz Wydział jak i cały Kampus UwB czeka na Was! Zapraszamy!