Rekrutacja na Blended Intensive Programme w Portugalii

bip.jpg

Zastanawiasz się nad realizacją części studiów za granicą, ale obawiasz się decydować na wyjazd na cały semestr? A może przegapiłeś ostatnią rekrutację? Jeśli tak, być może zainteresuje Cię udział w krótkoterminowych programach odbywających się jeszcze w tym roku akademickim.

Zachęcamy do udziału w kursach BIP (Blended Intensive Programme) organizowanych w ramach programu Erasmus+ przez Instituto Politécnico de Bragança (Portugalia). BIP są to krótkie programy, które wykorzystują innowacyjne sposoby uczenia się. W ramach BIP można wziąć udział np. w programie Nature Conservation and Artificial Intelligence, dotyczącym ochrony bioróżnorodności i wykorzystania AI w planowaniu działań ochronnych.

Część kursu BIP odbywa się w sposób zdalny, a część realizowana jest w postaci kilkudniowego wyjazdu do uczelni partnerskiej. Na czas mobilności istnieje możliwość uzyskania stypendium z programu Erasmus+. Ukończenie kursu gwarantuje zdobycie punktów ECTS, dzięki czemu BIP może zostać uwzględniony jako przedmiot realizowany w czasie studiów.

Szczegółowe informacje dotyczące tematyki kursów i terminów aplikacji znajdują się na stronie www.ipb.pt/bip

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenie się do Wydziałowego Koordynatora ds. programu Erasmus+, dr Agnieszki Bony (a.bona@uwb.edu.pl, p. 3037).