Popołudniowa kawka z mlekiem już 14 listopada na Wydziale Biologii UwB

04.11.2019

PTOP oraz Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie zapraszają na spotkania z cyklu “POPOŁUDNIOWA KAWKA Z MLEKIEM”. Zaczynamy od tematu: OCHRONA PTAKÓW A ROZWÓJ WIEDZY.

Pierwsze spotkanie już 14 listopada 2019 r. o godzinie 17.00. Miejsce spotkania: Wydział Biologii UwB, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1J, aula im. prof. A. Myrchy 2003 (I p.)

Wstęp wolny.

Nie może Was zabraknąć!

Zaczynamy od tematu: OCHRONA PTAKÓW A ROZWÓJ WIEDZY. Czynna ochrona ptaków nastawiona jest najczęściej na poprawę stanu populacji rzadkich lub zagrożonych gatunków. Jednakże, prowadząc zabiegi ochroniarskie można dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy, które podnoszą ich skuteczność. Choć z zasady rolą ochrony czynnej nie jest jednoczesne prowadzenie nauki, to coraz częściej staje się ona nieodłączną częścią wielu projektów. Dzięki temu zwiększamy naszą wiedzę, co pozwala wprowadzać bardziej efektywne metody działań. Wszystko to, by lepiej chronić ptaki!

W tym sezonie wprowadzamy nowość CYKLICZNE OPOWIEŚCI PRZY KAWCE. Będziemy Was czarować obrazem, dźwiękiem a przede wszystkim słowem, ponieważ naszymi gośćmi będą publicyści, pisarze, fotograficy, filmowcy, podróżnicy. Na dobry początek zapraszamy na spotkanie z Stanisławem Łubieńskim, pisarzem i publicystą, który za książkę „Dwanaście srok za ogon” otrzymał Nagrodę Nike Czytelników 2017. Tych, którzy jeszcze nie wiedzą co ma wspólnego James Bond z ornitologią, zachęcamy serdecznie do lektury.

To nie koniec nowości! Mamy swoją stronę http://kawka.uwb.edu.pl/, na której znajdziecie aktualne informacje, ale również prześledzicie co działo się na kolejnych spotkaniach od 2017 roku. Pewne kwestie pozostają niezmienne, czyli konkursy z nagrodami, ptasie mleczko i kawa, a przede wszystkim świetnie towarzystwo.

(Fot. Wojciech Misiukiewicz)

(Fot. Archiwum PTOP)