Piątkowe potyczki w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

27.02.2017

24.02.2017 Koło Naukowe Chemików UwB „Pozyton” wsparło inicjatywę SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Podczas piątkowych wydarzeń odbyło się wiele konkursów i turniejów sportowych dla dzieci. Licytowano lalki na rzecz UNICEF i zbierano pieniądze dla Adasia.

Członkowie KNCh UwB „Pozyton” (Dominika Ptaszyńska, Przemysław Bazydło i Paweł Misiak) przygotowali szereg doświadczeń chemicznych. Uczestnicy mogli sprawdzić czy na spodniach z miejsca zbrodni znajduje się krew, co się stanie gdy zmieszamy ze sobą kwasek cytrynowy i sodę oczyszczoną. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się dmuchanie balonów i badanie białka w ślinie.

Całość uświetniały pokazowe doświadczenia, lokomotywa i silnik odrzutowy robiły duże wrażenie nie tylko na dzieciach ale i niejeden rodzic wydał okrzyk zachwytu.

Zapraszamy 17-18 marca na pokazy na Kampusie UwB