Naukowcy z Wydziału Biologii w bazie ekspertów UwB

01.12.2023

Uniwersytet w Białymstoku przygotował filmową bazę swoich ekspertów – cykl filmów pod wspólnym tytułem "Co ja tu robię?". Wśród 40 naukowców z całej uczelni znaleźli się także przedstawiciele Wydziału Biologii UwB. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze strony MEiN w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki". Głównym celem projektu jest zaprezentowanie potencjału uczelni w zakresie różnorodnych dyscyplin naukowych. Naukowcy pracujący na UwB często występują w roli komentatorów aktualnych wydarzeń, ekspertów medialnych, prelegentów, rzeczoznawców i popularyzatorów nauki przekazując swoją wiedzę otoczeniu.

Wydział Biologii w projekcie reprezentują trzech przedstawiciele: prof. dr hab. Andrzej Stefan Górniak, prof. dr hab. Mirosław Ratkiewicz oraz dr Marek Bartoszewicz.

Prof. dr hab. Andrzej Stefan Górniak - Filmowa baza ekspertów Uniwersytetu w Białymstoku

Prof. dr hab. Mirosław Ratkiewicz - Filmowa baza ekspertów Uniwersytetu w Białymstoku

Dr Marek Bartoszewicz - Filmowa baza ekspertów Uniwersytetu w Białymstoku

Wszystkie filmy można znaleźć na stronie https://ekspert.uwb.edu.pl/ Nagraniom towarzyszą opisy zainteresowań badawczych naukowców, informacje o najważniejszych, w kontekście transferu wiedzy, publikacjach czy opracowaniach ich autorstwa.

Więcej informacji na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku. Zapraszamy!