Klasa Patronacka z IVLO

04.04.2018

Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku od roku szkolnego 2017/2018 sprawuje patronat nad klasą biologiczno-chemiczną w IV Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Białymstoku. Opiekę nad klasą ze strony Wydziału sprawuje dr Adam Cudowski. Młodzież tej klasy uczestniczyła już w licznych zajęciach laboratoryjnych zarówno z biologii jak i chemii prowadzonych przez pracowników naszego Wydziału. Uczniowie klasy patronackiej wyjechali także na kilkudniowe zajęcia terenowe, które odbyły się w stacji terenowej Instytutu Biologii w Gugnach na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ponadto uczniowie uczestniczą w „Kryminalnych zagadkach Kampusu UwB” realizowanych na naszym Wydziale w ramach projektu: Ścieżki Kopernika 2.0. Młodzież tej klasy również ma możliwość poszerzania swojej wiedzy z chemii w ramach dodatkowych cotygodniowych zajęć, które odbywają się w szkole i prowadzone są przez pracownika Wydziału. Jeszcze w tym roku szkolnym planowane są kolejne zajęcia. W przyszłym roku szkolnym obejmiemy patronatem kolejną klasę biologiczno-chemiczną w IV LO.