Jubileusz 70-lecia urodzin prof. A. Kojło i prof. T. Krogulca

30.01.2017

Dnia 26 stycznia 2017 r. na Wydziale Biologiczno-Chemicznym odbył się Jubileusz 70-lecia urodzin dwóch znakomitych i cenionych Profesorów naszego Wydziału – Profesora Anatola Kojło i Profesora Tadeusza Krogulca.

W uroczystości wzięło udział ok. 100 osób, w tym Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, dr hab. Rober W. Ciborowski, prof. UwB, władze Wydziału, dyrekcje obu Instytutów, przedstawiciele Wydziału Fizyki.

Specjalnie na tę okazję do Białegostoku przybyli zaprzyjaźnieni Profesorowie z innych jednostek w Polsce - prof. dr hab. Paweł Kościelniak z UJ w Krakowie i dr hab. Sławomir Kalinowski z UWM w Olsztynie. Nie zabrakło również pracowników i studentów oraz byłych pracowników naszego Wydziału, którzy zechcieli być w tym dniu z „Naszymi Profesorami”.

Dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego, prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz przedstawiła sylwetkę Profesora Anatola Kojło, natomiast sylwetkę Profesora Tadeusza Krogulca przybliżył prof. dr hab. Krzysztof Winkler, dyrektor Instytutu Chemii. Dr Elżbieta Wołyniec oraz Koło Naukowe Chemików "Pozyton" przygotowali prezentacje poświęcone Panom Profesorom.

Uroczystość przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze. Było wiele wspomnień, zabawnych opowieści oraz chwil wzruszenia.

Panom Profesorom składamy serdeczne życzenia oraz wyrażamy głęboki szacunek i wdzięczność za całokształt pracy wykonanej dla Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB.