Dr Oleksandr Varha z National Academy of Sciences of Ukraine realizuje na Wydziale Biologii UwB projekt w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego

04.02.2021

Laboratorium Biologii Ewolucyjnej i Ekologii Owadów, Wydział Biologii UwB gości dr. Oleksandra Varha z National Academy of Sciences of Ukraine. Doktor Varha jest ekspertem zajmującym się taksonomią i systematyką owadów z rodziny gąsienicznikowatych (Icheumonidae). Istotną częścią realizowanego na naszym Wydziale projektu, “The diversity of the poorly studied ichneumonid parasitoids (Hymenoptera, Ichneumonidae) in the Carpathian Basin: new light on the European biodiversity hotspots”, są materiały z polskiej części Karpat będące w kolekcji dr Agaty Kostro-Ambroziak. Porównanie bioróżnorodności polskiej, ukraińskiej i rumuńskiej części Karpat ma na celu weryfikację hipotezy wskazującej Karpaty jako ‘hotspot’ bioróżnorodności Icheumonidae w Europie. Dr Oleksandr Varha realizuje swój roczny projekt (1.09.2020-30.06.2021) we współpracy z dr A. Kostro-Ambroziak.