Dr Magdalena Siemieniuk laureatką konkursu Technotalent 2017 w Kategorii UwB

05.12.2017

Dr Magdalena Siemieniuk z Instytutu Biologii została laureatką konkursu Technotalent 2017 w kategorii „Technotalent UwB 2017”. Jej praca pt. „Antymetabolity tiaminy – szansa rozwoju preparatów przeciwgrzybiczych” została uznana za najlepszy aplikacyjny projekt realizowany na Uniwersytecie w Białymstoku.

Kapituła konkursy „Technotalent UwB 2017” przyznała ponadto dwa wyróżnienia Pani Iwonie Misztalewskiej-Turkowicz z Instytutu Chemii za pracę pt. "Wielofunkcyjny system katalityczny do reakcji prowadzonych w wodzie o potencjalnym zastosowaniu w syntezie leków” oraz Piotrowi Olejnikowi i Olenie Mykhailiv również z Instytutu Chemii za koncepcję badań pt. "Kompozyt nanocebulek węglowych i nanorurek polianilinowych jak multifunkcjonalny materiał do superkondensatorów, biosensorów i ogniw biopaliwowych"

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. Katarzyna Dziedzik