Akademia Młodego Badacza na UwB rozpoczyna nowy semestr

01.03.2019

Dnia 28.02.2019 r. 17 uczniów z trzech białostockich szkół ponadgimnazjalnych zainaugurowało na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB zajęcia w ramach Akademii Młodego Badacza. Podczas uroczystości zostały wręczone uczniom Certyfikaty Uczestnictwa, które odbyły się w semestrze zimowym w roku akademickim 2018/19. Interesujący wykład inauguracyjny pt. „Turkuć podjadek na obiadek czyli rzecz o jedzeniu owadów" wygłosił dr hab. Marcin Sielezniew prof. UwB.

W ramach AMB, w zimowym semestrze roku akademickiego 2017/18, uczestniczyło i ukończyło zajęcia z chemii 12 uczniów z białostockich szkół ponadgimnazjalnych (ILO, IIILO i IVLO). Nasi absolwenci otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach, między innymi z: chemii ogólnej i fizycznej.

fot. A. Pietryczuk