40-lecie Koła Naukowego Biologów

26.10.2018

W tym roku Koło Naukowe Biologów UwB świętuje 40-lecie swojej działalności. To też wyjątkowa uroczystość, bo połączona z nadaniem KNB imienia Doktora Włodzimierza Chętnickiego. Dr Chętnicki (1953–2018), profesor senior UwB był znakomitym nauczycielem i wychowawcą kilku pokoleń studentów (wielu z nich jest dziś cenionymi pracownikami naukowymi). Z wielkim zaangażowaniem oraz charyzmą kierował Kołem Naukowym Biologów przez ponad 30 lat (1978-2013). Jego wielki entuzjazm i pasje badawcze rozbudzały miłość do przyrody, a nieprzeciętna osobowość na zawsze pozostanie w sercach jego studentów i współpracowników.

27 października w Instytucie Biologii UwB odbędzie się uroczystość 40-lecia KNB połączona z nadaniem mu imienia Doktora Włodzimierza Chętnickiego. Część wykładowa wydarzenia poświęcona będzie dorobkowi naukowemu i osobie dr. W. Chętnickiego oraz 40-letniej działalności KNB. Ważnym punktem uroczystości będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej dr. W. Chętnickiego,

W uroczystości weźmie udział ponad 100 osób, w tym władze UwB, przedstawiciele podlaskich parków narodowych, Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora UwB, prof. dr hab. Roberta W. Ciborowskiego, Pani Dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB, prof. dr hab. Beaty Godlewskiej-Żyłkiewicz oraz Pani Dyrektor Instytutu Biologii UwB, dr hab. Elżbiety Jekatierynczuk-Rudczyk.

Szczegółowy program uroczystości