logo_smalluwb_img_mobileszukaj

AKTUALNOŚCI

 


październik 2020

 

Etap szkolny 50. Olimpiady Biologicznej

W sobotę, 10 października 2020 r., odbył się etap szkolny zmagań w ramach 50. Olimpiady Biologicznej. W całym okręgu białostockim do zawodów przystąpiło 59 uczniów, których tematy projektów badawczych zostały wcześniej zaakceptowane przez Komitet Okręgowy w Białymstoku. Z zadaniami i pytaniami olimpijskimi, opracowanymi przez Komitet Główny, Komitety Okręgowe oraz wolontariuszy, zmagali się uczniowie w następujących szkołach naszego regionu:

Szkoła

Miejscowość

Liczba uczestników

II LO im. Polonii i Polaków na Świecie

Augustów

1 osoba

I LO im. A. Mickiewicza

Białystok

12 osób

II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej

Białystok

26 osób

III LO im. K. K. Baczyńskiego

Białystok

6 osób

IV LO im. C. K. Norwida

Białystok

5 osób

VI LO im. Króla Zygmunta Augusta

Białystok

1 osoba

LO im. Rot. W. Pileckiego

Ciechanowiec

1 osoba

I LO im. T. Kościuszki

Łomża

4 osoby

LO

Siemiatycze

1 osoba

LO im. Ks. J. Popiełuszki

Suchowola

1 osoba

II LO i. Gen. Z. Podhorskiego

Suwałki

1 osoba

 

Wszystkim uczestnikom życzymy zakwalifikowania się do etapu okręgowego olimpiady!

Komitet Okręgowy w Białymstoku

 


wrzesień 2020
 

Drodzy Uczniowie,
Zbliża się kolejna szansa na sprawdzenie swojej wiedzy biologicznej. W tym roku szkolnym odbędzie się 50. Olimpiada Biologiczna, jak zwykle w trzech etapach: szkolnym (10 października 2020 r.), okręgowym (23 stycznia 2021 r.) oraz centralnym (23 – 25 kwietnia 2021 r.). Miejmy nadzieję, że nic nie zakłóci przebiegu tegorocznych zmagań olimpijskich.

W Olimpiadzie Biologicznej mogą wziąć udział uczniowie 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia oraz uczniowie klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych. Uczestnikami Olimpiady mogą być również uczniowie szkół podstawowych, w szczególności realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez swojego nauczyciela i dyrekcję szkoły.

Każdy uczestnik Olimpiady Biologicznej musi zgłosić temat pracy badawczej z zakresu biologii zgodny z regulaminem OB (http://www.olimpbiol.pl/index.php/regulamin/). Temat pracy jest deklarowany w czasie rejestracji uczestnika przez dyrektora szkoły w systemie elektronicznym dostępnym na stronie www.olimpbiol.pl. Wszystkie informacje na temat przygotowania pracy badawczej znajdują się w poradniku opracowanym przez Komitet Główny OB. Poradnik można pobrać ze strony: http://www.olimpbiol.pl/wp-content/uploads/2017/09/ebis-2017-2-9.pdf.     Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy są zainteresowani naukami biologicznymi, orientują się w najnowszych osiągnięciach w zakresie tych nauk, a także pragną w przyszłości studiować na kierunkach związanych z przyrodą lub medycyną (ale nie tylko), do wzięcia udziału w 50. Olimpiadzie Biologicznej.

Komitet Okręgowy OB w Białymstoku

 


wrzesień 2019
W związku z ustaleniem ostatecznej postaci regulaminu oraz harmonogramu, otwarta została rejestracja uczestników 49 Olimpiady Biologicznej. Rejestracja trwać będzie do końca września 2019, po tym terminie system nie będzie przyjmował nowych uczestników. Gorąco zapraszamy!! 

Dostępny już jest aktualny harmonogram Olimpiady Biologicznej w bieżącym roku szkolnym. Więcej informacji, w tym także aktualny regulamin (przypominamy, że od roku szkolnego 2019/2020 uległ on pewnym modyfikacjom) można znaleźć na stronie głównej Olimpiady Biologicznej

 


lipiec 2017
Rejestracja uczestników 47 Olimpiady Biologicznej już otwarta! Zapraszamy!

 


czerwiec 2017
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym poradnikiem "Jak przygotować pracę badawczą na Olimpiadę Biologiczną". Życzymy miłej lektury! 

W siedzibie Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące 46. Olimpiadę Biologiczną z uczestnikami etapu centralnego (Fot).  

 


styczeń 2017
W dniu 20 stycznia odbyły się zawody okręgowe w ramach 46. Olimpiady Biologicznej. Zapraszamy do galerii zdjęć

Siedziba:

Wydział Biologii
Uniwersytet w Białymstoku
ul. Ciołkowskiego 1J
15-245 Białystok
tel. 85 738-83-67
tel. 85 738-80-30 
tel. 85 738-83-84
koob.bialystok@gmail.com

Strona Internetowa Olimpiady Biologicznej

Na stronie internetowej prowadzonej przez Komitet Główny można znaleźć aktualności, harmonogram, regulaminy i inne potrzebne informacje.

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona