logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Serdecznie zapraszamy na inaugurację zajęć na Młodzieżowym Uniwersytecie Przyrodniczym, która odbędzie się 10 września 2020 r.o godz. 11.00 (grupy I i II) i o 17.00 (grupy III, IV, V, VI) w auli 2003 Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1J, 15-245 Białystok

Lista uczestników zakwalifikowanych do I edycji MUP 

Podział na grupy uczestników I edycji MUP

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet w Białymstoku w 2020 r. rozpoczyna projekt Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy,dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Motto przewodnie Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego to

Cztery Żywioły Ziemi – poznaję i mądrze korzystam

Naszym celem jest wyzwolenie i utrwalenie wśród uczniów szkół podstawowych potrzeby życia zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, kształtowanie ich jedności ze środowiskiem przyrodniczym, a także stworzenie w ramach projektu możliwości rozwijania umiejętności obserwowania środowiska i gromadzenia o nim informacji, poznania praw i prawidłowości rządzących przyrodą, a także zachodzących pomiędzy przyrodą a człowiekiem.

Udział w projekcie ma służyć wykrywaniu i rozbudzaniu pasji związanych z naukami przyrodniczymi i ścisłymi, inspirować do twórczego myślenia, wzmacniać indywidualność poprzez wykonanie samodzielnej pracy przez zabranie głosu w debacie dotyczącej ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego czy czynny udział w projektach prośrodowiskowych.

W trakcie 15 spotkań w każdej edycji będą omawiane zagadnienia dotyczące wody, powietrza, Ziemi i ognia. Uczniowie przeprowadzą liczne analizy laboratoryjne, mikroskopowe, będą uczestniczyć w zajęciach terenowych i mini-konferencji, stworzą własne ogrody oraz akwaria-terraria.

Zajęcia na Młodzieżowym Uniwersytecie Przyrodniczym będą realizowane w terminie od 9 września 2020 do 15 stycznia 2022 r. i podzielone są na trzy edycje, z możliwością uczestniczenia ucznia tylko w jednej z nich.

Rekrutację na I edycję  Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego rozpoczynamy od 20 sierpnia 2020 r. 

Właściwa rejestracja odbędzie się w terminie 20 sierpnia – 8 września br. 


Ważne pliki: 

Zaproszenie do udziału w projekcie Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy [PDF]

Regulamin Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego [PDF]

Formularz zgłoszeniowy [DOCX]

Harmonogram I edycji Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego

 

A tak właśnie wyglądają zajęcia w ramach I edycji Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego

 

 

 

Kontakt:

E-mail: mup@uwb.edu.pl
Ada Wróblewska - 85 738 84 29
Bożena Kozłowska-Szerenos  - 85 738 80 30
Alina Stankiewicz - 85 738 85 84 34

Obserwujcie nas także na Facebook'u

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona