logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Lista uczestników III edycji projektu "Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy - cztery żywioły Ziemi - Poznaję i mądrze korzystam"

Harmonogram zajęć MUP (III edycja)

Podział na grupy uczestników III edycji MUP

 


Najważniejsze pliki: 
| Regulamin MUP | Regulamin konkursu na Dzienniczek Młodego Ekologa |

 


Serdecznie zapraszamy do pobierania Dzienniczka Młodego Ekologa, naszego unikatowego przewodnika do zajęć w ramach Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzienniczek można pobrać za darmo w formacie PDF ze strony internetowej: https://biologia.uwb.edu.pl/podstrony/dzienniczek-mlodego-ekologa/ 


 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet w Białymstoku w 2020 r. rozpoczyna projekt Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy,dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Motto przewodnie Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego to

Cztery Żywioły Ziemi – poznaję i mądrze korzystam

Naszym celem jest wyzwolenie i utrwalenie wśród uczniów szkół podstawowych potrzeby życia zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, kształtowanie ich jedności ze środowiskiem przyrodniczym, a także stworzenie w ramach projektu możliwości rozwijania umiejętności obserwowania środowiska i gromadzenia o nim informacji, poznania praw i prawidłowości rządzących przyrodą, a także zachodzących pomiędzy przyrodą a człowiekiem.

Udział w projekcie ma służyć wykrywaniu i rozbudzaniu pasji związanych z naukami przyrodniczymi i ścisłymi, inspirować do twórczego myślenia, wzmacniać indywidualność poprzez wykonanie samodzielnej pracy przez zabranie głosu w debacie dotyczącej ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego czy czynny udział w projektach prośrodowiskowych.

W trakcie 15 spotkań w każdej edycji będą omawiane zagadnienia dotyczące wody, powietrza, Ziemi i ognia. Uczniowie przeprowadzą liczne analizy laboratoryjne, mikroskopowe, będą uczestniczyć w zajęciach terenowych i mini-konferencji, stworzą własne ogrody oraz akwaria-terraria.

Zajęcia na Młodzieżowym Uniwersytecie Przyrodniczym będą realizowane w terminie od 9 września 2020 do 15 stycznia 2022 r. i podzielone są na trzy edycje, z możliwością uczestniczenia ucznia tylko w jednej z nich.

Rekrutację na II edycję  Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego rozpoczynamy od 20 sierpnia 2021 r. 

Właściwa rejestracja odbędzie się w terminie 20 sierpnia – 8 września 2021. 


Ważne pliki: 

Zaproszenie do udziału w projekcie Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy [PDF]

Regulamin Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego [PDF]

Formularz zgłoszeniowy [DOCX]

 

A tak właśnie wyglądają zajęcia w ramach I edycji Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego

 

 

 

Kontakt:

E-mail: mup@uwb.edu.pl
Ada Wróblewska - 85 738 84 29
Bożena Kozłowska-Szerenos  - 85 738 80 30
Alina Stankiewicz - 85 738 85 84 34

Obserwujcie nas także
na Facebook'u oraz Instagramie

      

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona