logo_smalluwb_img_mobileszukaj

BIOLOGIA

Chcesz zdobyć gruntowną wiedzę z nauk przyrodniczych?

Zaplanować i wykonać analizy laboratoryjne oraz badania terenowe?

Zdobyć umiejętności wykonywania analiz na nowoczesnej i specjalistycznej aparaturze?

 

Studiując Biologię zdobędziesz wszechstronne wykształcenie przyrodnicze oraz wiedzę o najbardziej aktualnych i najważniejszych metodach badawczych stosowanych w naukach biologicznych wraz z możliwością ich zastosowania w praktyce.

Zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego pozwolą na efektywniejsze opanowanie metod in vitro, in vivo oraz in silico na poziomie genów, komórek roślinnych i zwierzęcych, organizmów i ekosystemów.

 

Nabędziesz umiejętności samodzielnego pozyskiwania materiału biologicznego, doboru technik przydatnych do wykonywania badań molekularnych, mikrobiologicznych, ekologicznych i środowiskowych.

Swoje zainteresowania poszerzysz, wybierając przedmioty fakultatywne z czterech bloków: Biologia eksperymentalna i molekularna, Biologia sądowa, Ekologia i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym oraz Mikrobiologia z biotechnologią.

Zobacz plan studiów

 

   

  ZAPISZ SIĘ TERAZ  >> 

 

MIKROBIOLOGIA

Fascynuje Cię niewidoczny gołym okiem świat wokół nas?

Chciałbyś pracować z najnowocześniejszą aparaturą naukowo-badawczą?

Marzysz, by w przyszłości znaleźć dobrą i ciekawą pracę w nowoczesnym laboratorium bądź firmie biotechnologicznej?

A może wolisz pracę w przetwórstwie spożywczym lub szeroko pojętej ochronie środowiska?

 

Studiując na kierunku Mikrobiologia, zdobędziesz wszechstronną wiedzę w zakresie wirusologii, biologii bakterii, immunologii i biochemii oraz protozoologii.

Dzięki różnorodnym zajęciom odbywającym się w świetnie wyposażonym kampusie UwB, nauczysz się korzystać z nowoczesnej aparatury badawczej, co stanowi podstawę pracy współczesnego mikrobiologa.

Dowiesz się, w jaki sposób prowadzić badania naukowe na różnych poziomach organizacji życia, a jednocześnie nabędziesz liczne umiejętności praktyczne potrzebne w późniejszej pracy zawodowej.

Opanujesz metody identyfikacji mikroorganizmów za pomocą różnorodnych technik. Poznasz szeroki wachlarz metod laboratoryjnych z zakresu biologii molekularnej, biotechnologii i diagnostyki mikrobiologicznej.

Dowiesz się także, w jaki sposób prowadzić hodowle komórkowe oraz prowadzić analizy laboratoryjne wód, gleby, powietrza oraz żywności.

Zobacz plan studiów

 

  

  ZAPISZ SIĘ TERAZ  >> 

 

EKOBIZNES (studia międzywydziałowe)

Chcesz prowadzić własną działalność gospodarczą wykorzystując potencjał przyrodniczy oraz innowacyjne technologie środowiskowe?

Interesuje Cię praca jako specjalista w zakresie systemów zarządzania środowiskiem?

A może wybierzesz działalność konsultingową w zakresie monitoringu środowiska, analizy rynków, towarów i usług środowiskowych oraz analizy ryzyka ekonomiczno-ekologicznego?
 

Kierunek Ekobiznes został utworzony w wyniku współpracy Wydziału Biologii i Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB.

Studiując Ekobiznes, nabędziesz umiejętności łączenia zagadnień związanych z ekonomią, zarządzaniem oraz gospodarowaniem środowiskiem przyrodniczym. Zrozumiesz rolę i znaczenie środowiska w różnych formach aktywności gospodarczej.

Zostaniesz przygotowany do prowadzenia własnej działalności biznesowej w oparciu o założenia „zielonej gospodarki” lub podjęcia pracy w branżach związanych z gospodarowaniem i ochroną środowiska.

Poznasz zasady zrównoważonego rozwoju i będziesz potrafił je zastosować w praktyce.

Zobacz plan studiów

 

   

  ZAPISZ SIĘ TERAZ  >> 

 

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna
ul. Ciołkowskiego 1J
15-245 Białystok

Telefony:
(85) 738 8415
(85) 738 8414
(85) 738 8383 
mail: biologia.rekrutacja@uwb.edu.pl

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona