DOSKONAŁA KADRA NAUKOWA

Wydział Biologii jest jednym z najmłodszych Wydziałów na Uniwersytecie w Białymstoku. Powstał 1 października 2019 r. Jednak tradycja biologii uniwersyteckiej w Białymstoku sięga ponad 40 lat wstecz (odnośnik do historii Instytutu Biologii) Wydział Biologii jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim. Posiada doskonale wykwalifikowaną kadrę naukową. Na Wydziale prowadzone są na wysokim poziomie dwa kierunki studiów: biologia i ekobiznes (kierunek realizowany wspólnie w Wydziałem Ekonomii i Finansów), a także wspólnie z Wydziałem Chemii prowadzimy kierunek ochrona środowiska.

KOMFORT STUDIOWANIA

Na naszych studentów czekamy w nowoczesnym Kampusie w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1.

Posiadamy  nowoczesną infrastrukturę z wygodnymi salami wykładowymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny oraz pracowniami komputerowymi w tym pracownią GIS  i laboratoriami dostosowanymi do potrzeb dydaktycznych. W zdobywaniu wiedzy pomaga bogato wyposażona biblioteka i czytelnia, z której chętnie korzystają nie tylko studenci, ale także nasi absolwenci.

Laboratoria wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiają opanowanie metod stosowanych m.in. w biologii molekularnej, mikrobiologii i diagnostyce laboratoryjnej.

Część programu specjalizacji biologicznych stanowi bogata oferta zajęć terenowych realizowanych na wybranych obszarach cennych przyrodniczo oraz w stacji terenowej Wydziału Biologii w Gugnach (odnośnik do stacji terenowej).

PRZYGOTOWANIE DO PRACY

System kształcenia na Wydziale Biologii ma na celu przygotowanie Absolwenta do podjęcia pracy lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w szeroko pojętym rolnictwie, laboratoriach biologicznych, przemysłowych, mikrobiologicznych i medycznych, instytucjach związanych z ochroną środowiska oraz urzędach. Nasi absolwenci chętnie są zatrudniani jako nauczyciele biologii zarówno w szkołach średnich jak i podstawowych.

Programy kształcenia na kierunkach biologia i ekobiznes zostały utworzone zgodnie z wymaganiami rynku pracy, pod kątem zdobycia przez naszych Studentów praktycznych umiejętności. W ich przygotowaniu i opiniowaniu uczestniczyli specjaliści wielu firm, potencjalnych pracodawców m.in. z: Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, Urzędu Miasta w Białymstoku oraz przedstawiciele parków narodowych i krajobrazowych województwa podlaskiego.

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ

Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje w Kole Naukowym Biologów. Dzięki takiej aktywności wymieniają się doświadczeniami, mogą uczestniczyć w ogólnopolskich szkołach, seminariach oraz sympozjach i obozach naukowych.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej i szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się TUTAJ.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna
Ciołkowskiego 1J, Białystok