W sobotę, 22 stycznia, w siedzibie Komitetu Okręgowego w Białymstoku, czyli na Wydziale Biologii UwB, odbyły się zawody okręgowe 51. Olimpiady Biologicznej. W zawodach wzięło udział 25 uczniów z Białegostoku i Łomży, którzy zamieścili projekty badawcze w repozytorium udostępnionym przez system elektroniczny. Pisanie testu rozpoczęło się o godzinie 13.00, a na wypełnienie kart odpowiedzi uczestnicy mieli trzy godziny zegarowe. W tym roku arkusz z pytaniami zawierał 55 zadań zamkniętych, za które można otrzymać maksymalnie 55 punktów. Zarówno arkusz z zadaniami, jak i prawidłowe odpowiedzi są dostępne na stronie Komitetu Głównego OB:

Wyniki etapu okręgowego będą ogłoszone najpóźniej 20 lutego 2022 r. Zgodnie z „Regulaminem Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej”: „Do etapu centralnego zawodów zakwalifikowanych zostaje około 70 uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik na etapie okręgowym. Listę uczestników zakwalifikowanych KG ustala tak, aby obejmowała wszystkie osoby, które uzyskały wynik wyższy lub równy, co osoba znajdująca się na 70. pozycji na liście rankingowej”.

Wszystkim uczestnikom okręgu białostockiego życzymy doskonałych wyników!

Komitet Okręgowy OB w Białymstoku