Czy projekt "dobre życie” zależy od nas, czy jest raczej zdeterminowany przez dziedzictwo naszych genów? Co o przyczynach chorób nowotworowych, układu krążenia i układu nerwowego mówią najnowsze badania naukowe? Od niedawna diagnostyka molekularna pozwala nie tylko wcześnie wykryć choroby oraz predyspozycje do nich, ale dzięki tzw. genomice prewencyjnej stwarza możliwość skutecznego leczenia czy łagodzenie objawów wielu chorób genetycznych. Niewykluczone więc, że długie i dobre życie większości z nas będzie zależało od następujących głównych czynników: (1) naszej wiedzy i podejmowanych na jej podstawie indywidualnych decyzji oraz (2) rozwoju nauk biologicznych i zdobyczy technologicznych XXI wieku.

O tym wszystkim w ramach seminarium organizowanego przez Koło Naukowe Biologów im. doktora Włodzimierza Chętnickiego opowie prof. dr hab. Mirosław Ratkiewicz, kierownik Katedry Zoologii i Genetyki na Wydziale Biologii UwB.

Seminarium transmitowane będzie na żywo na profilu facebook'owym Koła Naukowego Biologów.
Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/3s9HlHnIz

Serdecznie zapraszamy!