logo_smalluwb_img_mobileszukaj

W Rok Botaniki Wydział Biologii UwB oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy zapraszają wszystkich zakochanych w roślinach i sztuce na uroczyste otwarcie wystawy "Fascynacja roślinami w twórczości Elizy i Krzysztofa Bondaruk", które odbędzie się w dniu 19 lipca 2022 roku o godz. 10:00 w holu Wydziału Biologii przy auli im. Prof. Aliny Myrchy. Wystawę będzie można podziwiać do końca 2022 roku.  

 

Eliza i Krzysztof Bondaruk to artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, którzy od wielu lat pracują w zawodzie złotników pod marką Bondarowski. Swoje prace prezentują na międzynarodowych wystawach, pokazach, współpracują z projektantami mody. Ich praca "Czarna orchidea" zdobyła złoty medal Mercurius Gedanensis za mistrzostwo jubilerskie.   

W 2020 roku Krzysztof otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku, w ramach którego powstały wyjątkowe prace roślin i zwierząt w sztuce użytkowej (w skali 1:1), które po raz pierwszy zostaną u nas zaprezentowane! 

 

Zapraszamy do niezwykłego świata wyjątkowej biżuterii i sztuki użytkowej inspirowanej rodzimą florą, w tym ukochanymi przez artystów storczykami! Zakochani w owadach również odnajdą na wystawie własne źródło inspiracji!

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona