logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Z początkiem nowego roku akademickiego 2019/2020, na Uniwersytecie w Białymstoku utworzony został Wydział Biologii. Na uroczystej inauguracji licznie zgromadzili się studenci pierwszego roku Biologii i Ekobiznesu, doktoranci oraz pracownicy Wydziału. Uroczystość prowadził Dziekan dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB wraz z Prodziekanami. Władze rektorskie reprezentowała Pani Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Izabela Święcicka. Całość uroczystości uzupełnił wykład inauguracyjny pt. "Ewolucja natury ludzkiej" wygłoszony przez prof. dr hab. Marka Konarzewskiego. Miłym akcentem było także wręczenie nagród i dyplomów honorowych naszym absolwentom oraz studentom, którzy wyróżnili się swoimi osiągnięciami. 

 

Na uroczystości mieliśmy także zaszczyt gościć przedstawicieli władz wojewódzkich, marszałkowskich i miejskich, a także parków narodowych i krajobrazowych z naszego województwa oraz instytucji zajmujących się ochroną przyrody i środowiska. Wśród gości byli też przedstawicieli lokalnego biznesu oraz mediów. 

 

Pierwsza Inauguracja roku akademickiego Wydziału Biologii była okazją do wspomnień oraz zaprezentowania historii biologii uniwersyteckiej.

 

 

Więcej zdjęć z Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 na Wydziale Biologii dostępnych jest w naszej Galerii. Zapraszamy!!

Zaproszenie [PDF]

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona