Po wielomiesięcznych uzgodnieniach różnych gremiów i organizacji międzynarodowych, 20 grudnia 2018 r. w Nowym Jorku, Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiło rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin (IYPH).

W 2020 roku, na całym świecie, w tym również w Białystoku na naszym Wydziale odbędą się wydarzenia poświęcone tematyce zdrowia roślin. W Województwie Podlaskim stworzyliśmy sieć instytucji partnerskich pod nazwą Podlaski Festiwal Zdrowia Roślin 2020, tak aby tematyka zdrowia roślin miała znacznie większy zasięg.

Jako Wydział Biologii przygotowaliśmy warsztaty, zajęcia terenowe oraz wykłady, które przybliżą problemy funkcjonowania ekosystemu, bezpieczeństwa żywności oraz chorób roślin.

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin 2020, oraz akcjami, które zorganizował Wydział Biologii UwB.

Informacje o miejscu i godzinie spotkania na Wydziale Biologii zostaną podane 2 tygodnie przed każdą imprezą. Dodatkowe informacje dostępne są na biologia.rozwoj@uwb.edu.pl.

Wydział Biologii:

21 lutego ,,Choroba fizjologiczna i reakcja roślin na niedobór makroelementów - brak fosforanów” (wykład)
24 lutego ,,Zimą niedźwiedź mocno śpi, a co dzieje się z nasionami?”  (wykład)
3 marca „Ogród dla motyli” (wykład)
10 marca „Mikroświat roślin” (warsztaty)
3 kwietnia ,,Ogrodowe ABC - porady dla początkującego ogrodnika”  (warsztaty)
13 maja ,,Rodzime i obce gatunki drzew i krzewów Białegostoku” (zajęcia terenowe)
14 maja ,,Czarcia miotła - zagrożenia i korzyści dla upraw roślin użytkowych i drzew” (wykład)
15 maja ,,Wykrywanie wybranych substancji biologicznie czynnych pochodzenia roślinnego”  (warsztaty)
4 czerwca ,,Od komórki do rośliny czyli słów kilka o roślinnych kulturach in vitro”  (warsztaty)

Dostępne jest także pełne KALDENDARIUM w formacie PDF