Wczoraj (23 listopada) na naszym Wydziale odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Pszczelarstwie, której organizatorem jest Samorząd Województwa Podlaskiego. Tuż przed rozpoczęciem konkursu słowa wsparcia do uczestników skierował Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, a Dziekan naszego Wydziału dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB czuwał nad przebiegiem całego wydarzenia i gratulował zwycięzcom.

Spośród 23 finalistów laureatką olimpiady została uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. Krzysztofa Kluka ZSCKR w Rudce Oliwia Zapisek.

II miejsce zdobył Jakub Czerżyński z Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach

III miejsce zdobyła Natalia Kosk również z ZSCKR w Rudce

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM!!!!

Uczestnicy i goście olimpiady odwiedzili również wystawę "Pszczoły i ich rola w przyrodzie" w Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze - UwB.

Szczegóły wydarzenia: https://bit.ly/2ZfpFNO

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego