W dniach 19 października oraz 16 listopada 2017 roku w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku gościliśmy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 35 w Białymstoku.

Mgr Aneta Baj, asystent z Zakładu Chemii Produktów Naturalnych, przygotowała szereg prostych ale efektownych eksperymentów chemicznych, takich jak: „duch w butelce”, błędne ognie, chemiczna latarka, lokomotywa, ryczący niedźwiedź oraz pasta dla słonia. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się na czym polega praca chemika oraz jakie zasady bezpieczeństwa panują w pracowni chemicznej. Największe wrażenie wywarły na nich doświadczenia „światła drogowe” oraz „chemiczny wulkan”. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak z wulkanu wydobywają się iskry oraz duże ilości wulkanicznego popiołu. Oprócz sporej dawki wiedzy, wycieczka sprawiła przedszkolakom mnóstwo radości oraz niezapomnianych wrażeń.