Serdecznie zapraszamy na seminarium, na którym prof. Frank Dziock oraz Mike Hölzel z University of Applied Sciences HTW Dresden opowiedzą o projektach badawczych dotyczących monitoringu akustycznego ptaków i nietoperzy oraz zarządzania krajobrazem i roślinnością w Rudawach, paśmie górskim w Saksonii.

Goście opowiedzą również o kierunku studiów "Monitoring środowiska i kształtowanie krajobrazu", w ramach którego niemieccy studenci przyjadą w 2023 roku do Stacji Terenowej w Gugnach oraz możliwości wyjazdu na University of Applied Sciences HTW Dresden w ramach programu Erasmus+, z którym Wydział Biologii UwB podpisał umowę o współpracy pod koniec ubiegłego roku.

Seminarium rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 10:00 w auli głównej im. Profesor Aliny Myrchy.