Fotograficzna opowieść o Puszczy Knyszyńskiej jest wynikiem wieloletniej eksploracji tego niezwykłego kompleksu leśnego, leżącego nieopodal Białegostoku. Ścieżki Puszczańskie przemierzali wspólnie dwaj pasjonaci fotografii przyrodniczej, wielbiciele Puszczy, naukowcy i jednocześnie pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku. To prof. Marek Konarzewski z Wydziału Biologii oraz dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

W niedzielę, ich fotografie zostaną zaprezentowane na scenie po raz pierwszy w formie  multimedialnej. Fotograficzny zapis klimatu puszczańskiego zostanie ożywiony dźwiękami muzyki ethno i jazzu. Powstanie opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.

Termin: Niedziela, 22.05.2022 r., godzina 17:00
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury,  ul. Ciołkowskiego 1N

Autorzy zdjęć:
prof. Marek Konarzewski, dr Janusz Kupryjanowicz

Muzyka:
Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos, emocje
Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje
Publiczność - szepty, szumy, głosy, emocje

Wystawę organizują Wydział Biologii UwB i Centrum Popularyzacji Nauki.

*Dodatkowo można obejrzeć wystawę zdjęć „Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej”, które prezentowane są w budynku UCK (sala Feniks). Wystawa będzie otwarta do 10 czerwca 2022r.

*„Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej” to także tytuł albumu wydanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.

Szczegóły na Facebooku Wydziału Biologii https://www.facebook.com/136462479739813/posts/5693504944035511/