Drodzy Uczniowie,

Zbliża się kolejna szansa na sprawdzenie swojej wiedzy biologicznej. W tym roku szkolnym odbędzie się 50. Olimpiada Biologiczna, jak zwykle w trzech etapach: szkolnym (10 października 2020 r.), okręgowym (23 stycznia 2021 r.) oraz centralnym (23 – 25 kwietnia 2021 r.). Miejmy nadzieję, że nic nie zakłóci przebiegu tegorocznych zmagań olimpijskich.

W Olimpiadzie Biologicznej mogą wziąć udział uczniowie 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, branżowej szkoły I stopnia, branżowej szkoły II stopnia oraz uczniowie klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych. Uczestnikami Olimpiady mogą być również uczniowie szkół podstawowych, w szczególności realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez swojego nauczyciela i dyrekcję szkoły.

Każdy uczestnik Olimpiady Biologicznej musi zgłosić temat pracy badawczej z zakresu biologii zgodny z regulaminem OB (http://www.olimpbiol.pl/index.php/regulamin/). Temat pracy jest deklarowany w czasie rejestracji uczestnika przez dyrektora szkoły w systemie elektronicznym dostępnym na stronie www.olimpbiol.pl. Wszystkie informacje na temat przygotowania pracy badawczej znajdują się w poradniku opracowanym przez Komitet Główny OB. Poradnik można pobrać ze strony: http://www.olimpbiol.pl/wp-content/uploads/2017/09/ebis-2017-2-9.pdf.     Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy są zainteresowani naukami biologicznymi, orientują się w najnowszych osiągnięciach w zakresie tych nauk, a także pragną w przyszłości studiować na kierunkach związanych z przyrodą lub medycyną (ale nie tylko), do wzięcia udziału w 50. Olimpiadzie Biologicznej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej. Zapraszamy!!

Komitet Okręgowy OB w Białymstoku