Prof. Marek Konarzewski i prof. Jan Taylor z Katedra Ekologii Ewolucyjnej i Fizjologicznej, Wydział Biologii UwB oraz mgr Wiesław Mikucki z Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze - UwB malują przed nami obraz człowiek, który starał się pełnymi garściami czerpać z życia, lubił przygody i eksploracje, był "ludzkim człowiekiem" i mądrym "przywódcą".

Przybliżają wyprawy Profesora Myrchy:
* do Panamy,
* na Antarktydę, gdzie na wyspie Króla Jerzego, w stacji im. H. Arctowskiego badał adaptacje pingwinów do skrajnych warunków Antarktydy,
* na Spitsbergen w dalekiej Arktyce, gdzie organizował wyprawy badawcze swoim doktorantom.

Opowiadają o zbiorach przywożonych z wypraw badawczych, które stały się początkiem wspaniałej kolekcji, z której wszyscy możemy korzystać i uczyć się.

Zapraszamy do wzruszającej podróży w czasie!

Film z cyklu "Świadkowie czasu" będzie emitowany jeszcze kilka razy - 5.03 (sobota) o godz. 18:55 oraz 3 i 10 marca (czwartek) o godz. 17:30 w TVP3 Białystok.