W ostatnich tygodniach doniesienia medialne zdominowały niepokojące informacje na temat tajemniczej epidemii wywołanej przez wirus 2019-nCoV, bardziej znany jako koronawirus z Wuhan. Czym jest ten patogen i na ile nam zagraża? Czy świat stoi u progu globalnej pandemii? W jakim stopniu jesteśmy gotowi na dotarcie tego wirusa do Polski? I przede wszystkim, jak możemy uchronić się przed zakażeniem? O tym, a także o innych zagrożeniach epidemiologicznych opowie Państwu dr Marek Bartoszewicz z Katedry Mikrobiologii i Biotechnologii, Wydziału Biologii UwB.

Wykład odbędzie się we wtorek, 11 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 w Auli im. Prof. Aliny Myrchy (s. 2003) na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1J.

Serdecznie zapraszamy wszystkich! Wstęp wolny.