W dniu 25 listopada 2021 r. na Wydziale Biologii UwB odbyła się IV Konferencja Nauczycieli Biologii, która zgromadziła liczne grono zainteresowanych. Organizatorami konferencji były: Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Biologii, dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB oraz Dyrektor OKE w Łomży dr Agnieszka Barbara Muzyk. Następnie o swojej ostatniej książce dotyczącej zmian klimatu województwa podlaskiego opowiedział kierownik Katedry Biologii Wód, prof. dr hab. Andrzej Stefan Górniak. Co więcej, każdy z uczestników otrzymał darmowy egzemplarz książki Profesora!

W czasie konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia dr Magdaleny Świsłockiej, która opowiadała o technikach molekularnych w pracy biologa oraz dr hab. Katarzyna Jadwiszczak, prof. UwB, która z kolei przedstawiła korzyści płynące z uczestnictwa w Olimpiadzie Biologicznej. Na koniec o tym, jak wyglądać będzie matura w 2023 r. opowiadała Dorota Mościcka, ekspert z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację i sprawny przebieg konferencji serdecznie dziękujemy!

Fot. Monika Zambrzycka oraz Marek Bartoszewicz