logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Kierunek Mikrobiologia realizowany na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku został doceniony prestiżowym certyfikatem akredytacyjnym Studia z przyszłością przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w ramach 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego "Studia z przyszłością". Co więcej, bardzo wysokie noty uzyskane w postępowaniu akredytacyjnym zaowocowały wyróżnieniem "Laur innowacyjności" w uznaniu wartościowego i kreatywnego programu kształcenia, a także nowoczesnych metod uczenia i bogatego wyposażenia oraz bazy dydaktycznej wykorzystywanej w trakcie zajęć ze studentami. 

Gala finałowa konkursu, podczas której odbyło się wręczenie certyfikatów i nagród, odbyła się 11 kwietnia 2022 r. w Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku reprezentował dr Marek Bartoszewicz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. 

 

 

Ogromnie cieszymy się, że nasze wysiłki zmierzające do stałego rozwijania oferty dydaktycznej, a także dostosowywania jej do aktualnych potrzeb na rynku pracy i zainteresowań kandydatów zostały docenione - mówi dr Marek Bartoszewicz. Naszym podstawowym celem było stworzenie unikatowego programu kształcącego specjalistów w zakresie mikrobiologii, ale wyposażonych w szeroki zakres umiejętności potrzebnych w pracy wirusologa, epidemiologa, biotechnologa i biologa molekularnego. Kompetencje, jakie nabywają nasi studenci są dopasowane m.in. do wymagań stawianych przez potencjalnych pracodawców z branży farmaceutycznej, laboratoryjnej, naukowej i spożywczej. Warto dodać, że zajęcia odbywają się w nowoczesnym i doskonale wyposażonym Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku stwarzając optymalne warunki do studiowania - kontynuuje dr Bartoszewicz. 

 

 

Akredytujemy kierunki realizowane według nowoczesnych programów studiów, dobrze przygotowujące do rynku pracy, przyszłościowe, wartościowe merytorycznie. Konkurs to znakomity sposób na budowanie wizerunku kierunku studiów jako najlepszego w kraju, jak również na uzyskanie rekomendacji Komisji, jak kształcić jeszcze lepiej, bardziej innowacyjnie i nowocześnie. Kierunki i specjalności ze Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" to akademicka elita w skali ogólnopolskiej - wylicza Halina Przeniosło z Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. 

Laureaci konkursu otrzymali gratulacje m.in. ze strony prof. Michała Seweryńskiego, byłego Ministra Nauki a obecnie Senatora, Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu RP, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Wicemarszałka Sejmu RP, prof. Anny Chełmońskiej-Soyty, przewodniczącej Komitetu Polityki Naukowej przy MEiN.

Jeśli chcecie poznać bliżej ofertę edukacyjną Wydziału Biologii, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: https://biologia.uwb.edu.pl/kandydaci/podstrony/studia-i-stopnia/

Śledźcie też nasz profil na Facebooku! https://www.facebook.com/wbuwb

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologii.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona