W dniach 6-10 czerwca 2022 na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku gościliśmy pracowników uczelni partnerskich z Ekwadoru oraz Wietnamu w ramach programu Erasmus+ KA107 (Współpraca ze szkołami wyższymi w krajach partnerskich).

Naszymi gośćmi byli Prof. dr Vo Luong Hong Phuoc z University of Science (UHCM) w Ho Chi Minh w Wietnamie oraz Ing. Marco Naranjo Flores z Universidad Técnica de Manabí (UTM) w Portoviejo w Ekwadorze.

Goście, poza ciekawymi wykładami, spotkali się także z Władzami Dziekańskimi oraz opowiedzieli o możliwościach studiowania w Wietnamie i Ekwadorze, a także o potencjalnej dalszej współpracy naukowej pomiędzy naszymi jednostkami.

Było to spotkanie wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy w historii naszego Wydziału mieliśmy okazję wysłuchać wykładów zagranicznych gości w ramach programu Erasmus+.